Rama vizitë të veçantë në familjen e Hashim Thaçit, teksa në Prishtinë do të mblidhen qeveritë Shqipëri-Kosovë

Rama vizitë të veçantë në familjen e Hashim Thaçit, teksa në Prishtinë do të mblidhen qeveritë Shqipëri-Kosovë

Thaçi me prindërit dhe Rama

Në Prishtinë, do të zhvillohet të hënën mbledhja e radhës e 2 qeverive Shqipëri-Kosovë. Por përvecc takimit zyrtar, Kryeministri Rama ka parashikuar edhe një vizitë të veccantë në fshatin Burojë të Skenderajt.

Rama  do të vizitojë familjen e ish-presidentit, ish-kryeministrit dhe ish-udhëheqësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi. Rama këtë vizitë e realizon tek familja e Thaçit, vetëm disa ditë pasi e ka vizituar vetë atë në Hagë, ku po mbahet në paraburgim nën akuzat e caktuara nga Prokurori Special i Gjykatës Speciale.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • sigurimsi i vjeter..: 20/06/2022 00:25

    EDI RAMA JA FUTI HASHIMIT,,,E THIRRI NE TIRANE ,,HENGREN TEK PADAMI ,,DHE RAMA I THA BEJ SHKEMBIM TERITORESH,,,THAC ZYBA E HENGRI DHE JA PARAQITI MERKELIT,,,MERKELI PER 2 JAVE ME PAS E COI NE BURG....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

OKB: Dhjetëra mijëra palestinezë të zhvendosur mbërrijnë në pikën kufitare Rafah

OKB: Dhjetëra mijëra palestinezë të zhvendosur mbërrijnë në pikën kufitare Rafah