Rama vizitë zyrtare në Itali më 2 dhjetor, takohet me kryeministren Meloni

Rama vizitë zyrtare në Itali më 2 dhjetor, takohet me kryeministren Meloni

Giorgia Meloni dhe Edi Rama

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Itali. Burime për gazetarin e Report Tv, Ermal Qori bëjnë me dije se Rama do të niset drejt Italisë me datë 2 dhjetor.

Kreu i qeverisë do të takohet me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni, për herë të parë pasi kjo e fundit mori detyrën.

Meloni mori zyrtarisht detyrën si kryeministre më 28 tetor. Për herë të parë Italia ka në krye të qeverisë një grua, e cila do të udhëheq për katër vite qeverinë italiane falë koalicionit me ish-kryeministri Silvio Berlusconi i Forza Italia dhe Matteo Salvini nga Lega.

 

SI.E./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • herti: 30/11/2022 15:42

    ore shyqyr qe po nisesh jasht atdheut, se e zgjate shum ne atdhe, te duam 362 dite jashte edhe vetem 3 dite ne shqiperi, ti ke lind per pushime o zoteri, popullit po i behet gropa dita dites.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Intervistë/ Historiani Paskal Milo: Takimi i Ambasadës së SHBA-së s`është kundër Kurtit, të formohet Asociacion evropian

Intervistë/ Historiani Paskal Milo: Takimi i Ambasadës së SHBA-së s`është kundër Kurtit, të formohet Asociacion evropian