Rama-Ahmetaj debat në distancë, Braçe: Në çështjet ku përfshihet drejtësia, politikanët duhet ta qepin

 

I ftuar në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv, deputeti socialiste Erion Braçe, u pyet edhe për debatin në distancë ndërmjet kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit Arben Ahmetaj. Braçe tha se në çështej ku përfshihet drejtësia mendoj se politikanët duhet ta qepin.

‘Nuk më intereson fare! Është telenovela e javësh që shkoi që nisi ditë të enjte! Pasi kishte mbaruar Kuvendi! Do të vazhdojë të tjerret deri sa të dalë vendimi i gjykatës këtë javë. Nuk hyn fare në atë fokus që unë kam. Kam përshtypjen se duhet të gjithë ta pranojmë më në fund se pasi kemi bërë reformën në drejtësi për çështje ku involvohet drejtësia, politikanët ta qepim. Se kemi pse bëjmë punën e prokurorit, as të gjykatësit e as të pandeurit. Ky vend do të kthehet në normalitet në momentit që do të funksionojë sipas parimit që gjithkush do të bëjë punën e tij dhe jo të tjetrit. Unë bëj punën time. Fokusi im janë ato njerëzit që më kanë respektuar. Në momentin që involvohet drejtësia mendoj se politikanët duhet ta qepin në momentin që ivnolvohen ose e përdorin drejtësinë ose e pengojnë.’- tha Braçe.


Lajmi kryesor:

Debati për McGonigal, Braçe në Report Tv: Do jetë seancë e mbushur me urrejtje! Të vijë dhe Basha e të tregojë se ku i gjeti 600 mijë dollarët që i dha për lobim


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Grushta kundër arbitrit në Kategorinë e Tretë të Kosovës, policia arreston në fushë futbollistin (VIDEO)

Grushta kundër arbitrit në Kategorinë e Tretë të Kosovës, policia arreston në fushë futbollistin (VIDEO)