Rasti i tetë me koronavirus në Lezhë, gruaja kontakte me të infektuar të mëparshëm

Gjatë 24 orëve të fundit është konfirmuar një rast tjetër me covid-19 në qarkun e Lezhës, duke e çuar numrin në total të të prekurve në 8. Sipas burimeve bëhet fjalë për një grua, e cila është paraqitur të mërkurën në spitalin rajonal të Lezhës dhe pas testimit që i është bërë ka rezultuar pozitive. Pacientja është dërguar menjëherë në Spitalin Infektiv të Tiranës dhe gjendja e saj shëndetësore paraqitet e stabilizuar dhe pa rrezik për jetën. Dyshimet janë se ajo mund të jetë infektuar nga personat e konfirmuar më parë me covid-19, ndërsa vijon puna për gjurmimin e të gjitha kontakteve që ka patur.


Lajmi kryesor:

16 viktima me COVID-19/ Shkon në 8 numri i fëmijëve të prekur, 277 raste në total! (VIDEO)


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)