Rasti i Voltana Ademit në Shkodër, për të kujtuar se si vepron PD kundër opozitës

Bashkia e Shkodrës drejtohet nga një shumicë e PD-së, ndërkohë që në Shkodër Partia Socialiste është në opozitë. Pra, në Shkodër PD ka fuqinë për të lejuar ose jo zhvillimin e aktiviteteve publike. Refuzimi i Voltana Ademit për të lejuar përdorimin e një sheshi, për mitingun e organizuar sot në Shkodër nga Partia Socialiste, edhe një herë të sjell në mendje qendrimin arrogant dhe jo-demokratik, që PD ka treguar gjithnjë ndaj opozitës. Çdo herë që ka pushtetin e shumicës në dorë (qoftë edhe në një bashki), PD tregon fytyrën e saj të vërtetë, atë që e ka shtyrë për vite të tëra Berishën të injorojë në nivel kombëtar të gjitha të drejtat më elementare të opozitës, duke përdorur edhe në Kuvend ekskluzivisht forcën e kartonave për të hedhur poshtë çdo kërkesë të pakicës politike.

T’i ndalosh opozitës socialiste të drejtën e zhvillimit të një mitingu në një shesh të Shkodrës (ku një parti është e lirë të mblidhet edhe sikur të mos ketë fushatë elektorale) të kujton në mënyrë dramatike arrogancën që ka përdorur PD-ja ndaj kundërshtarëve të saj politikë në vitet kur ishte në pushtet. Voltana Ademi na kujton se kultura jo-liberale e partisë së saj nuk ka ndryshuar dhe se protestat në sheshe të organizuara në Tiranë shërbejnë vetëm për të ushqyer ëndrrën e opozitës blu që të kthehet në pushtet, për t’i imponuar sërish pakicës arrogancën dhe dhunën e zgjedhjeve të saj.

 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Alidemsi i vjeter: 21/06/2019 17:30

  Chetah ose Cita e "shretetires" te PD-s...origjinal...

  Përgjigju
 • tironci: 21/06/2019 16:25

  akoma po dun shkodrant me mos pagu drita?

  Përgjigju
 • Shkodra: 21/06/2019 11:40

  Z.Ademi dua te bej nje pyetje,si ka mundsi qe drejtorini ujesjellesit nuk kishte dal ne protest..? Apo kishte rradhen burri..jeni per tju ardhur turp per penyren e komunikimit qe keni ,jeni shum e pa aft.dhe dua ti them dicka popullit te kti qyteti ne ket vend nuk kan ber asgje tash 30 vjet,e vetmja qe ka ber dicka esht Jozefina Topalli.shikojeni sise esht ber pedonalja,me thoni kuka vend me bot qe mbydh pedonalet dhe shfrytzohet per bare dhe mbushet me tavolina.Por nuk keni faj vetem ju,edhe edhe shteti qe nuk funksionon ,nuk ju moniturojn asgje.turp te keni

  Përgjigju
 • Nipcja: 21/06/2019 10:03

  Me duhet nje informacion per voltanen ka burr kjo ? Se ma pelqen shum gjyshi dhe do te martohet me ket voltane se me ka ngel vetem gjyshi .. gjyshin e kam te mbajtur shum..

  Përgjigju
 • Juli: 21/06/2019 06:53

  Shkodra nuk esht e PD se ngrihen 10 rrugecer dhe bllokojn rruget.Po te ngrihej Shkodra aty as karrige nuk do ngelnin prandaj mos ngaterroni trimat e Saliut me Shkodren.Pastaj mos u cuditni se Shkodra ka ngel pa Shkodran si Tirana pa tiranas etj etj...rruget po i bllokohen ne giith jugun,jo vetem ne veri.Amerika mbeshtet qeverine dhe qeveria te vendos rend me cdo kusht dhe Voltana qe sot ne burg

  Përgjigju
  • Just me: 21/06/2019 10:24

   Jam dakort me ty qe shkodra nuk u ngrit sepse nuk sheh tek voltana udheheqesin e saj. Shpresoj qe shkodra te ndroje kah dhe rama ta mbaje fjalen qe 4 vjetet e ardhshem te beje per shkodren ate qe nuk eshte bere ne 30 vjet. Besoj se kete premtim duhet ta mbaje mend cdo shkodran dhe tja kujtoje edi rames cdo dite. Klm

 • tori: 20/06/2019 15:29

  Perpara Edi Rama drejt Shkodres me cdo cmim.Eshte ne nderin e kombit nje veprim I tille kunder bandave me border ne Shkoder.Te mobilizohet policia,forcat e rendit.Me cdo cmim te hapet fushata elektorale ne Shkoder

  Përgjigju
 • daja: 20/06/2019 14:15

  Kjo Voltana qenka kokrra e debiles,kokrra e injorantes,ta gezoni ju shkodrane kete sharlatane femer.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Është Covid apo grip? Vështirësia e dallimit të simptomave