Raundi final zgjedhjen e presidentit të Kosovës, Vjosa Osmanit i nevojiten vetëm 61 vota

1608205667_vjosa3.jpg

Ka nisur dhe raundi i tretë i zgjedhjeve për President në Kuvendin e Kosovës dhe Vjosa Osmanit i nevojitet vetëm shumica e thjeshtë, pra 61 vota. Me kaq vota ajo zgjidhet presidentja e Kosovës.

Vjosa Osmani nuk ka arritur t’i marrë votat e nevojshme në dy raundet e para. Me vota 67 pro, dhe 11 vota të pavlefshme, Osmani nuk ka arritur të zgjidhet president i vendit në raundin e dytë.


Lajmi kryesor:

Vjosa Osmani zgjidhet presidente, përlotet në Kuvend: Nder i madh për mua, është ditë e Kosovës! Kurti: Jemi futur në një epokë të re qëndrueshmërie


  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Biznesi i madh, përballë ortekut të çmimeve; Për të liberalizuarit tarifat e energjisë janë dyfishuar, ç’do të ndodhë me të tjerët