POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Arrestimet për grabitjen në Rinas, Rama-Lleshaj: Rrethi po ngushtohet, goditja vijon

Kryeministri Edi Rama deklaron se pas arrestimit të personit të pestë për grabitjen në Rinas po ngushtohet akoma më shumë rrethi i keqbërësve. Ai shprehet se Policia e Shtetit ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse ndaj krimit.

"Arrestohet edhe një autor tjetër i grabitjes së Rinasit, duke e ngushtuar më tej rrethin e keqbërësve falë punës intensive dhe profesionale të Policisë së Shtetit.E cila po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse ndaj krimit, duke folur përditë me rezultate konkrete" tha Rama.


Ndërkohë që ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj paralajmëron të tjera zhvillime në lidhje me këtë dosje. Sot u arrestua Elton Pikli nga Kruja, i cili ishte njëri nga grupi i pesë personave që u fut brenda aeroportit për të kryer super grabitjen e 5.7 mln eurove në Rinas në datë 9 prill.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:54
Arrestimet për grabitjen në Rinas, reagon ministri Sandër Lleshaj

Pas kryeministrit Rama për arrestimin e personit të pestë që ka lidhje me grabitjen në Rinas, reagoi edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili paralajmëron të tjera zhvillime në lidhje me këtë dosje.

"Goditja ndaj grupit të grabitësve në Rinas vazhdon. I pesti u mbyll prapa hekurave, duke e shtrënguar darën afër maksimumit. Respekt për punën e Policisë së Shtetit dhe të Prokurorisë!" shkruan Lleshaj.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Turi: 23/04/2019 23:11

  Me ju trimat e sali leshit eshte problem se edhe kur kapen personat qe kryejne nje veper penale do ta nxirni ndonje gje qe nuk u rri mire po kujt i plasi cfare mendoni ju bravo policise

  Përgjigju
  • CaBone: 24/04/2019 10:26

   Turi plotsisht te drejt shoku. Dalin ca KA....RA me komenti leshi e bejn interesantin kot pa lidhje. Policia respekte maksimale se me perpara kto ngjarje u fusnin posht tapetit.

 • Beni: 23/04/2019 19:26

  Po ik o edi se shpejt u kujtove si kopili pas te vjelit keshtu jeni ju komunistat

  Përgjigju
 • Toni: 23/04/2019 17:33

  Po leket?!!!! Apo vari lesht se atyre ja keni gjet venin!!!!

  Përgjigju