Real Madrid dhe Barcelona për të vijuar me fitore, në Angli të mëdhatë të gjitha në fushë

Real Madrid dhe Barcelona për të vijuar me fitore, në Angli të mëdhatë të gjitha në fushë

Ekipi i Realit te Madridit

Pas pushimeve për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve dhe me startin e Champions në prag në Spanjë të gjitha skuadrat e mëdha do të zbresin në fushë të shtunën. Barcelona që kryeson La Ligan pas 3 javëve te para do të përballet në transfertë me Real Sociedad në Anoeta.

Katalanasit ishin një uragan i vërtetë në javën e 3-të ku mposhtën Huescan 8-2 dhe ku kapiteni Messi shënoi dy gola. Trajneri Valverde pritet të vijojë me formacionin tip të ndeshjeve të para me Messin, Suarez, Dembele dhe Coutinho në fushë që nga minuta e parë. Real Madrid luan në mbrëmje ndaj “San Mames” ndaj vendasve të Athletic Bilbao në një duel që cilësohet i vështirë.

Megjithatë Los Blancos kanë treguar në ndeshjet e para se po funksionojnë dhe me Bale, Benzema dhe Asensio që po shkëlqejnë pritet që skuadra e Lopetegui ta kalojë edhe këtë transfertë të vështirë. Java e pestë zhvillohet në Premier League ku Chelsea do të kërkojë fitoren e pestë radhazi ndaj Cardiff, Manchester City pret Fulham, Arsenal luan në transfertë ndaj Neëcastle dhe duel interesant është ai mes Ëatford që ka pikë të plota dhe Manchester United.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Sa trazoi realisht doktor Alimehmeti si kadindat potencial për Bashkinë e Tiranës?

Ylli Pata: Sa trazoi realisht doktor Alimehmeti si kadindat potencial për Bashkinë e Tiranës?