Real Madrid merr vendimin për të ardhmen e Modric dhe Kroos

Real Madrid merr vendimin për të ardhmen e Modric dhe Kroos

Luka Modric dhe Toni Kroos

Real Madrid pritet të rinovojë me dy yjet e tij në mesin e fushës, Luka Modric dhe Toni Kroos.

Paçka se më herët është njoftuar një largim i kroatit, duket se "Galaktikët" kanë ndryshuar mendje dhe raportimet më të fundit nga Spanja bëjnë me dije se 38-vjeçari do pranojë ofertën për të qenë në "Bernabeu" për sezonin e 13-të.

Veç tij, pas gjysmëfinales së dytë të Champions League kundër Bayern Munich, madrilenët do zyrtarizojnë rinovimin me një sezon edhe për Toni Kroos.

Gjermani, ashtu si Modric janë dy yjet e mesit të fushës dhe Ancelotti nuk dëshiron të privohet nga ta, paçka se Bellingham, Tchuameni dhe Camavinga kanë bërë një edicion shembullor. Për 34-vjeçarin Kroos një firmë e re do të thoshte viti i 11-të në Madrid.

Veç rinovimit, Kroos është rikthyer në kombëtaren gjermane për Euro 2024, kjo pas ftesës së trajnerit Nagelsmann.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi. Vendimet zbardhen me vonesë

Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi. Vendimet zbardhen me vonesë