Real Madrid 'tregon dhëmbët' në Katalonjë, Barcelona bie në El Clasico (GOLAT)

Në zemër të Katalonjës Real Madrid ka bërë ligjin duke mposhtur 1-3 Barcelonën në një El Clasico mjaft emocionuese, që nisi furishëm që në start. Ashtu siç pritej u desh shumë pak kohë që rezultati të zhbllokohej, me Valverde-n që nuk e diskutoi golin përballë portierit Neto. Gjithsesi euforia e galaktikëve, që vinin pas dy humbjeve turpëruese në kampiona dhe Champions League, do të binte shpejt, pasi Fati në harkun kohor të tre minutave barazoi rezultatin.

Deri në fundin e pjesës së parë skuadrat do të shpërdorinin mjaft raste të pastra, ndërsa goli i avantazhit për Realin erdhi me Ramos që ekzekutoi saktë një penallti të fituar me VAR po vetë në minutën e 63. Pas këtij moment Barcelona tentoi me të gjithë mënyrat për të barazuar, por atë që s’bënë dot katalanasit e bëri Real Madrid me Modric, që bëri ç’deshi para se të realizonte dhe të vriste ndeshjen. Me këtë fitore shuhen pikëpyetjet edhe për trajnerin Zidan, i cili sipas mediave spanjolle rrezikonte vendin e punës.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë