Real Madridi përmbys 1-2 Las Palmasin në udhëtim, 'Galaktikët' rikthehen në krye të La Ligas (VIDEO)

Real Madridi përmbys 1-2 Las Palmasin në udhëtim, 'Galaktikët' rikthehen në krye të La Ligas (VIDEO)

Las Palmas 1-2 Real Madrid


Real Madridi është rikthyer në krye të La Ligas, kjo pas fitores 1-2 në udhëtim kundër Las Palmas. Në Canarie, të verdhët shënuan të parët në minutën e 53 me Javier Munoz. Goli i vendasve shokoi për disa çaste djemtë e Ancelottit, teksa dërgoi në festë të pranishmit në stadium. "Galaktikët" e treguan edhe njëherë forcën e tyre dhe ia dolën të marrin tri pikë me përmbysje. Së pari, Vinicius Junior në të 65 minutë vendosi ekuilibrat, ndërsa Tchouameni në të 84 minutë i dha shansin Realit që me golin e tij të ngjiten në krye të La Ligas me 54 pikë, dy pikë më shumë se Girona që ka edhe një ndeshje për të luajtur.

 

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Real Madridi rikthehet në krye të renditjes, fiton 1-2 ndaj Las Palmas! Barcelona turpërohet 3-5 nga Villarreali në 102 minuta të 'çmenura'


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi