Reality show holandez zgjedh Shqipërinë për xhirimin e 12 serive, promovohen bukuritë e vendit

Reality show holandez zgjedh Shqipërinë për xhirimin e 12 serive, promovohen bukuritë e vendit

Sezoni i ri i reality show -t të famshëm holandez, "I infiltruari" është xhiruar në Shqipëri.  Janë plotë 12 seri që janë xhiruar në Shqipëri duke promovuar bukuritë e vendit si dhe duke paraqitur për publikut holandez një Shqipëri krejt tjetër nga ajo e stereotipit të krijuar për shqiptarët.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Rama, i cili shkruan se vendi do të ketë një boom turistësh holandezë në sezonin e ardhshëm.

"U zbulua sot në Holandë sekreti i sezonit të ri të reality show -t të famshëm holandez, "I infiltruari", i cili këtë vit është xhiruar në vendin tonë me plot 12 seri, që janë promovimi më fantastik i bukurive magjepsëse të vendit tonë dhe do t'i tregojnë publikut holandez një Shqipëri krejt tjetër nga ajo e stereotipit të krijuar në kaq shumë vite për atdheun e shqiptarëve.

Kur trupa e xhirimit erdhi në Shqipëri për hulumtime, mundësia që vendi ynë të zgjidhej ishte fare e vogël, por në fund të qëndrimit të tyre pak ditor këtu, ata ishin 100% të bindur për Shqipërinë si vendi ideal për spektaklin e tyre. Shkurt llafi, përgatituni për një dallgë të pazakonshme turistësh holandezë sezonin e ardhshëm", shkruan Rama.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Basha poston foto me Kurtin pas votimit për Kosovën në KiE: Duke ndarë gezimin e kësaj arritje të madhe

Basha poston foto me Kurtin pas votimit për Kosovën në KiE: Duke ndarë gezimin e kësaj arritje të madhe