Refuzoi Shqipërinë dhe zgjodhi Gjermaninë, Brajan Gruda dëmtohet dhe lë grumbullimin para Euro 2024

Refuzoi Shqipërinë dhe zgjodhi Gjermaninë, Brajan Gruda dëmtohet dhe lë grumbullimin para Euro 2024

Brajan Gruda

Brajan Gruda, 19-vjeçari i Mainz ka lënë grumbullimin me kombëtaren e Gjermanisë në futboll për shkak të një dëmtimi. Sulmuesi u ftua nga trajneri Julian Nagelsmann dhe prej një jave ishte pjesë e stërvitjes së Panzerave, ndërsa këtë të mërkurë ka lënë kampin stërvitor.

Diçka e tillë është konfirmuar nga klubi i Mainz, kjo pas një dëmtimi muskular. Fakt është se edhe nëse "shërimi ecën mirë", ai nuk do jetë pjesë e listës finale për në Euro 2024.

Gruda ishte dëshirë e Sylvinhos për ta pasur te kombëtarja shqiptare, me djaloshin që zgjodhi të bashkohej me Gjermaninë, teksa është pjesë e moshave U-21 të gjermanëve.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lumin: 05/06/2024 20:54

  Edhe shkodran,marre te kesh ti edhe baba.Tan kena ken ne gjermani e kena pas nostalgji per gjermanin por ku ka si Shkodra ,asht emblema qe h cdo shqiptar.Kurr se kisha menu se po te len baba me axhat.Gjithsesi t'a prift zoti te maren.Vec mos harro se çfar fatit asht me ken shkodran qe ka 200 her ma vler se sa me ken shqiptar.Mos me pa ken shkodra s'kishte pas shqipri

  Përgjigju
  • Sulo: 06/06/2024 06:49

   Ça ka shkodra për tu mburrur apo për tu pasur zili? Aa po harrova keni traditën e dëgjimit të muzikës sërbe

  • Turi: 05/06/2024 22:57

   Po duken shkodranet se cfare po i japin vendit , hasmeri dhe tradheti

 • Sondazhi i ditës:

  ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët