Refuzoi vaksinën dhe u infektua me COVID, Bayern vendos t’i mbajë pagën ‘yllit’ Kimmich

Qëndrimi kundër vaksinës dhe infektimi së fundmi me COVID i ka kushtuar jo pak yllit të Bayern Mynchen dhe Gjermanisë Joshua Kimmich.

Të enjten ky i fundit rezultoi pozitiv dhe në tilla raste do të duhet të qëndrojë i izoluar për disa ditë duke humbur kështu stërvitjen dhe ndeshjet me Bayern. Për këtë arsye, por indirekt edhe për faktin e mos vaksinimit, klubi gjerman ka vendosur t’i mbajë pagën që sipas mediave gjermane kap një shifër prej 768 mijë eurosh.

Kimmich e ka bërë të qartë gjithmonë se nuk e mohon pandeminë, por vë në dyshim rëndësinë e vaksinimit dhe ka frikë nga efektet anësore të mundshme të saj në periudhën afatgjatë.

Përveç Kimmich futbollistët e tjerë të Bayern-it të pavaksinuar janë (Choupo-Moting, Cuisance, Gnabry dhe Musiala.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal