Regjisori Harvey Weinstein dënohet me 23 vite burg për përdhunim

Harvey Weinstein

Regjisori i famshëm Harvey Weinstein është dënuar me 23 vite burg  me akuzën e përdhunimit të shkallës së tretë (marrëdhënie seksuale pa pëlqim me më pak se 17 vjeç) dhe për kryerjen e akteve seksuale shkalla e parë (marrëdhënie anale).

Sipas CNN, gjykatësi James Burke mund ta kishte dënuar atë nga minimumi 5 vjet dhe maksimumi 29 vjet.

Ai vendosi për 20 vjet burg për sulm seksual ndaj asistentes Miriam Hailey dhe 3 vjet për marrëdhënie seksuale jo konsensuale me aktoren Jessica Mann.

Aktvendimi u bë në Gjykatën Supreme të Manhattan-it.

Kujtojmë që ankesat për Ëeinstein, regjisori fitues i "Oscars", përfshirë filmin "Shakespeare in Love", kishin filluar në fund të vitit 2017, pasi qindra gra transmetuan historitë e tyre të ngacmimit.

Më pas ai shumë shpejt u kthye në një figurë të keqe në historinë e Hollywood.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

I ftohti polar na tha 'mirupafshim'! Vijon rritja e temperaturave, kalime vranësirash në pjesën e dytë të ditës