Zyrtare/ Regjistrohet në gjykatë partia Bindja Demokratike

Partia Bindja Demokratike është regjistruar ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës.

Ajo paraqiti dy ditë më parë kërkesën për regjistrim me katër mijë firma. 

Në të njëjtën ditë ajo ka paraqitur në KQZ kërkesën për t'u regjsitruar në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Arbër Skënderi, Valbona Mezini, Fabion Topollaj, Astrit Patozi, Andi Përmeti dhe Leonard Olli, janë anëtarët e mandatuar përkohësisht, deri në zgjedhjen e forumeve drejtuese sipas statutit të partisë, që me shumë gjasa kryetar do të zgjedhë Astrit Patozin.

Mes tyre është edhe Andi Përmeti, i cili një javë më parë mori mandatin e deputetit nga KQZ, si kandidat në listat e Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të 2017-ës në qarkun e Korçës, pasi opozita dogji në bllok mandatet.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Muzikë në lokal pas orës së lejuar, nis hetimi ndaj 37-vjeçarit në Durrës! Në pranga një tjetër, kundërshtoi me dhunë policinë