Numër i frikshëm për 24 orë në Maqedoninë e Veriut! 22 viktima dhe 561 të infektuar nga Covid

Foto ilustruese

Maqedonia e Veriut ka shënuar një numër të frikshëm të prekursish me 561 të persona pozitiv dhe 22 viktima për 24 orët e fundit.

Ndërsa janë shëruar 197 pacientë. Shkupi ka numrin më të madh të të prekurve me 271 persona. Gjithsej në Maqedoni janë bërë 1901 teste.

Rastet me Covid janë si më poshtë: Shkup-271, Kumanovë29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Strugë-3, Veles-20, Manastir-17, Ohër-11, Kavadar-18, Gostivar-10, Gjevgjeli-15, Strumicë-32, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Krushevë-1, Koçanë-12, Probishtip-4, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-8, Vinicë-1, Delçevë-1, Kratovë-03, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-6, Resnjë-2 dhe Negotinë-4.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:

Komento

Komente

  • Bruno: 26/10/2020 10:12

    Po atje cfare ben ai kryetari i opozites? Lulzim Basha nuk e lejon kurre nje gje te tille ne Shqiperie.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017