Rekordet Guinness, Amerika
rekordin për picën më të madhe

Rekordet Guinness, Amerika<br />rekordin për picën më të madhe
Imagjinoni një lumë prej pice, me valë të pafundme djathi të argjendë, e cila buron nga një furrë të cilën e pret thjeshtë të vijë në tavolinën tuaj.

Në rregull mos u emociononi shumë sepse një gjë e tillë sigurisht që nuk mund të ndodhi në kushte normale edhe pse kemi një teknologji jo pak të zhvilluar,por gjëja e mirë është që rekordi botërorë “Guinness” ka shpallur picën më të madhe në botë, e gatuar këtë fundjavë në Kaliforni. Kjo picë është 6, 330 metër e gjatë.

Për kë do të jëtë kurora vitin e ardhshëm? Nuk dimë as ku as kush, por ajo që dimë me siguri është që do të donim të ishim atje ta shihnim me sytë tanë dhe pse jo edhe ta provonim.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës