Rëndohet bilanci, vdes i plagosuri i tretë nga masakra në Prishtinë

PRISHTINE-Ka ndërruar jetë në spital edhe personi i tretë që u plagos nga masakra javën e kaluar në një lagje të kryeqytetit të Kosovës.

Viktima është Gani Rafuna, ndërsa lajmi është konfirmuar nga familja dhe spitali. Dy personat e tjerë që ndërruan jetë menjëherë pas ngjarjes javën e kaluar ishin Bashkim Mehmeti dhe M. Rafuna.

Përleshja në periferi të Prishtinës që përfundoi me zbrazjen e kallashnikovit ndodhi si pasojë e një konflikti për cështje prone ndërmjet familjeve Rafuna dhe Mehmeti.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Bie Kurti'/ Goxhaj: Qeveria Hoti do rrëzohet sapo të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi! Kraki:Trump ndryshoi politikën botërore