Reperi u zgjodh kryetar i PDK-së, e uron Kurti: Të bashkëpunojmë për Kosovën

Pasi reperi Memli Krasniqi është zgjedhur kryetar i Partisë Demokrtaike në Kosovë, është uruar edhe nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në 'Facebook', Kurti i bën thirrje kryetarit të opozitës që të bashkëpunojnë për çështjet me interes për Kosovën. Sipas tij, të punosh për Kosovën nuk është kurrë mjaftueshëm.

"I uroj punë të mbarë kryetarit të ri të PDK-së, z. Memli Krasniqi. Mbështetjen që e mori sot nga strukturat e subjektit të tij i garantojnë një udhëheqje stabile për t’i zhvilluar reformat që mendon se janë të nevojshme për PDK-në. Si kryeministër i Kosovës dhe kryetar i Lëvizjes i ofroj bashkëpunim në temat me interes nacional dhe ballafaqim të ideve e qëndrimeve për të mirën e përbashkët të shtetit dhe qytetarëve. Të punosh për Kosovën e kombin tonë nuk është kurrë mjaftueshëm dhe e kemi obligim secili", shkruan Kurti.


Lajmi kryesor:

Memli Krasniqi merr drejtimin e PDK-së, nga ish-reper në zëvëndës të Thaçit e Veselit


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman