Report Tv çel dyert e ‘shtëpisë së re’, me qëllimin e përhershëm për të sjellë të vërtetën me çdo kusht

Report Tv çel dyert e ‘shtëpisë së re’, me qëllimin e përhershëm për të sjellë të vërtetën me çdo kusht

Godina e re e Report Tv

TIRANË- 25 shtator 2022, kjo datë është një moment shënjues për historinë e Report Tv, ku pas 10 vitesh sot ka hyrë në një “shtëpi të re”, një investim i jashtëzakonshëm në infrastrukturë, por me mision të njëjtë,  “për të thënë të vërtetën me çdo kusht”. Sot në orën 10:00, gazetari Andi Kapxhiu iu drejtua shikuesve besnikë të televizionit tonë nga një studio e re, që reflektonte punën e palodhur në prapaskenë të të gjithë punonjësve për më shumë se gati 2 vitesh.

Godina e re, tashmë është përfunduar dhe çdo emision do të vijë me ambiente të reja që janë konceptuar dhe janë vënë në zbatim vizualisht me fjalën e fundit të teknologjisë. 

“Në emër të stafit drejtues dhe të gjithë kolegë kam nderin dhe privilegjin t’ju komunikojë se sot ju flas nga studiot e reja të Report Tv. Nga shtëpia jonë e re që do të jetë edhe shtëpia juaj. Një investim i jashtëzakonshëm me qëllimin kryesor për të realizuar mision tonë për të vërtetën me çdo kusht për të qenë të paanshëm dhe gjithmonë në shërbim të qytetarit”, ishte ky mesazhi i Andi Kapxhiut në nisje të transmetimit live.

Kjo e diel vijon me edicionet informative për të sjellë në kohë reale çdo zhvillim të aktualitetit, teksa të hënën do të startojë edhe sezoni i ri televiziv, me shumë risi, jo vetëm në formë, por edhe në përmbajtje, ku shtylla kryesore të do jetë pikërisht cilësia.

Ëndrra e cila nisi me sakrificë dhe punë 10 vite më parë nga botuesi Carlo Bollino me krijimin e Report Tv, sot sheh realizimin e një hapi gjigand, drejt përmbushjes së qëllimit për t’i dhënë shqiptarëve një dritare të së vërtetës, ku interesi publik është misioni i vetëm.

B.K./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ina: 26/09/2022 08:25

  Urime te sinqerta. Mision i veshtire ,Meritoni respekt per korrektesine e percjelljes se lamit

  Përgjigju
 • Xyz: 25/09/2022 21:35

  Urime!

  Përgjigju
 • TA RRAS LALA: 25/09/2022 20:33

  Urime më të përzëmta për REPORT Tv një televizjon tepër korekt. Zoti Karlo Bollino një zotni i vërtet. Respekt.

  Përgjigju
 • redi: 25/09/2022 19:24

  Urime Report tv per shtepine e re . E meritoni se ju perconi lajmin e sse vertetes dhe keni respektin e shumices . Kho duhet te jete media e sotme

  Përgjigju
 • Kistra: 25/09/2022 17:44

  Urimet me te mira per ju! Gezuar Report Tv! Bravo e faleminderit Carlo!

  Përgjigju
 • A. N.: 25/09/2022 17:42

  Gazete tejet e shkelqyer cila nuk zhgenjehu keto 8 vitet e fundit.

  Përgjigju
 • Tino: 25/09/2022 17:19

  Ju ne fakt shquheni qe thoni gjithmon te verteten dhe vetem te verteten

  Përgjigju
 • Ardit: 25/09/2022 16:52

  Bravo Carlo.

  Përgjigju
 • LORA: 25/09/2022 16:19

  GEZUAR shtepine e re Repor Tv. Jeni ne balle te informimit mediatik te besushem ne Shqiperine tone.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Brazili i kualifikuar në 1/8 bën rrotacion, Kameruni kërkon surprizën! Formacionet zyrtare

KATAR 2022/ Brazili i kualifikuar në 1/8 bën rrotacion, Kameruni kërkon surprizën! Formacionet zyrtare