Reshje dëbore dhe erëra të forta, bllokohen disa rrugë fshatrash në Elbasan, pa energji elektrike disa të tjera

Shira të rrëmbyer, reshje dëbore dhe erëra të forta kanë shoqëruar natën në qarkun e Elbasanit, duke bërë që inserte gurësh të bllokojnë disa akse rrugore nacionale e rurale.

Gjate natës është bllokuar me intervale kohe nga inertet aksi Elbasan-Rrogizhine segmenti Paper-Paulesh. Ne akset nacionale Elb-Qafthane ne Qafthane dhe Librazhd-Sterbleve në Sterbleve ka prezencë dëbore në rruge, 5 deri 6 cm.

Ne Bashkinë Geamsh në NJA Poroçan është i bllokuar fshati Gjere e Holtas si dhe vështirësi për në qendër të Porocanit, pasi ka ardhur shumë përroi i Licaj. Në Nj.A Kushovë është bllokuar fshati Kërpicë. Në Nj.A Pishaj është shembur pasarela e fshatit Liras. Vështirësi për kalim ka Bicaj, Posnovisht, Kishte.

Aktualisht nuk paraqet probleme Lumi Shkumbin dhe Përroi i Gurrës në Bashkinë Elbasan. Furnizimi me energji elektrike paraqet probleme në Nj.A Labinot Mal Bashkia Elbasan, Nj.A Orenje Bashkia Librazhd, Nj.A Perparim Bashkia Peqin.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha 'zbret' në bazë, takim sot me demokratët në Fier! Mbështetësit e Berishës dalin në protestë: Nuk të duam këtu, je 'Non Grata'