Reshje shiu e dëbore gjatë mbrëmjes në Korçë, në rrugën e Dardhës kalimi me zhinxhirë ose goma dimërore (VIDEO)

Në qarkun e Korçës gjatë mbrëmjes së djeshme ka pasur reshje  shiu dhe dëbore e shkrirë me intensitet mesatar si dhe dëborë  në zonat 1250m mbi nivelin e detit.

Në rrugën e Dardhës, trashësia e dëbores  arrin nga 5 cm - 8 cm. Aktualisht po punohet për mirëmbajtje dimërore me pastrim dëbore dhe kriposje.

Kalimi i mjeteve nga km 7 - 13 rekomandohet me zinxhirë ose goma dimërore për mjetet e vogla në orët e paradites.

Kalimi i mjeteve ne akset e tjera rrugore  pa probleme.


Lajmi kryesor:

Reshjet e shiut, rrezikohet përmbytja e disa zonave! Në Fushë-Krujë mbi 50 banesa nën ujë! Në Durrës rinis lundrimi i trageteve! Meta thirrje qeverisë: Ndihmoni çdo qytetar (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?×

Lajmi i fundit

John

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca takon Lulzim Bashën, pas fitores  në zgjedhjet e PD