Reshje të dendura dëbore edhe në qarkun e Korçës, 'Rrugorja' apel shoferëve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë

 

Qarku i Korçës është përfshirë gjithashtu nga reshjet e dendura të dëborës. Rreshjet janë të shoqëruara edhe me erë të fortë. Rreshje të shumta janë regjistruar në Qafë Thanë e Pogradec e gjithashtu në zona të larta malore dhe në fshatin turistik të Dardhës. Policia u bën apel drejtuesve të mejteve të tregojnë kujdes dhe të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë. Mjetet borëpastruese ndodhen në terren. Aksi më problematik është Korçë-Pogradec-Qafthanë.


Lajmi kryesor:

Korça, Kukësi dhe Dibra zbardhen nga dëbora! Mbyllet Rruga e Arbrit! Ja akset që kalohen vetëm me zinxhirë! ARRSH apel shoferëve: Bëni kujdes


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës