Reshjet e borës sjellin probleme në Llogara, makinat të bllokuara prej 3 orësh

Prej tre orësh vijon të jetë i bllokuar aksi rrugor Dukat Qafa e Llogarasë për shkak të reshjeve të borës.

Automjete të shumta kanë ngelur të bllokuara në rrugë duke krijuar edhe trafik. Prej më shumë se katër kilometër ky aks rrugor është i pakalueshëm nga prania e dëborës në rrugë si dhe pas ditës së verës (dje) moti i përkeqësuar i ka gjetur të papërgatitur drejtuesit e automjeteve të cilët kanë lëvizur pa zinxhirë.

Ndërkohë borëpastruesit nuk mund të ndërhyjnë dot pasi rruga ëshë e bllokuar prej trafikut të krijuar nga makinat.

 

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mori medaljen e artë në Lojërat Olimpike, Distria Krasniqi jehonë në mediat ndërkombëtare