Korçë, bora zbardh Dardhën në prill, fshati turistik mirëpret pushuesit

Dardha është zbardhur sërisht nga dëbora.

Rreshjet kanë qënë prezente gjatë natës në lartësitë mbi 1000 m ndërsa mëngjesin e sotëm janë ndërprerë.

Sipas të dhënave trashësia ka shkuar nga 5 deri në 10 cm por pa krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve.

Është pastruar dhe kriposur i gjithë aksi dhe aktualisht mjetet apo turistët që vizitojnë këtë pikë turistike mund të qarkullojnë pa pasur probleme.

G.K/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Ferrari iu dogj në rrugë, Elseid Hysaj ngushëllon veten me makinën 316 mijë euroshe

Ferrari iu dogj në rrugë, Elseid Hysaj ngushëllon veten me makinën 316 mijë euroshe