Reshjet në vend kanë shkaktuar situata problematike në disa akse rrugore në vend, ARRSH: I zhbllokuam (FOTO)

Reshjet në vend kanë shkaktuar situata problematike në disa akse rrugore në vend, ARRSH: I zhbllokuam (FOTO)

Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi bën me dije se si pasojë e shirave të dendura ka pasur rënie gurësh e materialesh në trup të rrugës në segmentin Ura e Kranesë-Syri i Kaltër, ku u puna me mjete e punëtorë dhe rruga tashmë është e hapur.

Në segmentin rrugor Elbasan-Qafë Thanë ka pasur rënie materialesh dhe prurje aluvionesh në trupin e rrugës, është punuar me grupet e punës dhe makineri, nuk probleme me qarkullimin. Po ashtu edhe në Berat-Çorovodë


Lajmi kryesor:

Moti i keq sjell përmbytje në disa qytete, del nga shtrati lumi Bistricë! Një pallat 6 katësh rrezikon të shembet në Gjirokastër! Fryhet përroi i Zaranikës


Ora 16:56
Reshjet në vend kanë shkaktuar situata problematike në disa akse rrugore në vend, ARRSH: I zhbllokuam
 • K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?  ×

  Lajmi i fundit

  Atentati ndaj Inez Hajrullës, arrestohet në Spanjë porositësi Leonard Luzi

  Atentati ndaj Inez Hajrullës, arrestohet në Spanjë porositësi Leonard Luzi