Rey Manaj kërkohet nga klubi i Serie A, lushnjari jep miratimin

Rey Manaj kërkohet nga klubi i Serie A, lushnjari jep miratimin

Rey Manaj

Rey Manaj u bë një nga emrat që la gjurmë në sezonin e sapombyllur me Sivasspor në Superligën e Turqisë, ku u bashkua si transferim i lirë në muajt e verës 2023.

Sulmuesi shqiptar pati një peshë të rëndësishme që skuadra e tij të mbyllte kampionatin në vendin e 7-të me golat e shënuar, teksa nuk i ka shpëtuar vëmendjes së klubeve evropiane.

Rey Manaj, i cili më parë ka luajtur për Interin, Pizën dhe Spezian në Itali, po përgatitet t'i bashkohet edhe një herë këtij vendi. Në lajmet e shtypit italian, thuhet se Como, ekip i cili sezonin e ardhshëm do të garojë në Serinë A, do të shtojë në skuadrën e tij sulmuesin shqiptar.  Edhe vetë Manaj duket se është entuziast për një kalim të tillë.

Edhe gjigantët e Superligës turke Fenerbahçe, Galatasaray dhe Beşiktaş po ndiqnin nga afër situatën e Rey Manajt. Tarifa e lartë e transferimit që Sivasspor kërkonte për sulmuesin shqiptar bëri që ekipet e Stambollit të hiqnin dorë nga transferimi.

Rey Manaj luajti në 36 ndeshje për Sivasspor këtë sezon. Sulmuesi 27-vjeçar shënoi 22 gola dhe asistoi tre në këto ndeshje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot