Riatdhesimi i shqiptarëve nga Mbretëria e Bashkuar, në Rinas mbërrijnë sot 50 emigrantë

Riatdhesimi i shqiptarëve nga Mbretëria e Bashkuar, në Rinas mbërrijnë sot 50 emigrantë

Aeroporti i Rinasit

Mbi 50 shqiptarë të riatdhesuar nga Anglia zbritën mesditën e sotme në Rinas. Burime për Report Tv bëjnë me dije bëhet fjalë për shqiptarë të cilët nuk i përkasin valëve të fundit të kalimit ilegal, por që mbërritën në Britani vite me parë.

Gjatë kësaj kohe ata kanë qëndruar në kampe strehimi, ndërsa janë kapur nga policia si emigrantë të mbërritur ilegalisht dhe me ndryshimet ligjore që bëri Britania e Madhe i kthen në vendet e origjinës. Pas qëndrimit në Angli mësohet se shumë prej tyre kanë kërkuar me vullnetin e tyre që të rikthehen e disa të tjerë janë kthyer kundër dëshirës.  

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen