Riciklim në kohë COVIDI/ I riu nga Koreja e Veriut krijon stola me maskat mbrojtëse

Foto ilustruese e stolave të krijuara nga maskat anti-COVID

Foto ilustruese e stolave të krijuara nga maskat anti-COVID

KOREJA E VERIUT- Studenti i ri nga Koreja e Veriut po përdorë në një mënyrë shumë kreative maskat anti-COVID, përmes riciklimit të tyre ai po krijon stola.

I shqetësuar nga mbeturinat e shkaktuara nga maskat e disponueshme të fytyrës ka dalë me një zgjidhje eko-miqësore, duke i shndërruar ato në diçka të dobishme dhe të përdorshme.

"Plastika është e riciklueshme, kështu që pse të mos riciklojmë maska ​​për fytyrën, të cilat janë bërë prej plastike?" ka thënë 23-vjeçari.

Studenti tha se duhen 1500 maska për të krijuar një stol dhe seato ende nuk janë në shitje.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Shuhet në moshën 94 vjeçare ish kryeministri italian Ciriaco De Mita