Rihanna këngëtarja femër më e pasur në botë

Rihanna këngëtarja femër më e pasur në botë

Rihanna

Këngëtarja e njohur Rihanna po bën jehonë në mediat e huaja duke u cilësuar zyrtarisht një milionere. Sipas Forbes, Rihanna është këngëtarja femër më e pasur në botë dhe e dyta pas Oprah Winfrey si artistja më e pasur femër.

Ylli i popit vlen 1.7 miliardë dollarë. Rreth 1.4 milardë dollarë të pasurisë së saj vijnë nga kompnia kozmetike Fenty Beauty. Pjesa tjetër e pasurisë së saj vjen kryesisht nga kompania e të brendshmeve, Savage x Fenty, me vlerë rreth 270 milionë dollarë, dhe fitimet e saj nga muzika dhe aktrimi.

Rihanna, emri i vërtetë i së cilës është Robyn Fenty, nisi themelimin e kompanisë së saj Fenty Beauty në 2017 në një bashkëpunim me kompaninë e mallrave luksoze LVMH. Linja ka sjellë më shumë se 550 milionë dollarë të ardhura vjetore në vitin e saj të parë.

Artistja ka kohë që nuk ka publikuar projekte të reja në muzikë. Albumi i saj i fundit ishte “Anti” të cilin ajo e publikoi në fillim të vitit 2016, dhe i cili radhitet si albumi i saj i tetë.

1/5
SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve