Rikthim në krye të PD? Berisha parlajmëron demokratët: Kurrë mos thuaj kurrë! Nuk përjashtoj asnjë të drejtë timen kushtetuese

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se mund edhe të rikthehet në krye të PD. I pyetur nëse vazhdon me qëndrimin për të mos iu kthyer angazhimit në drejtim të PD, ai u përgjigj “Kurrë, mos thuaj kurrë”, duke e lënë të hapur si mundësi. Kjo duket si një paralajmërim për të gjithë demokratët dhe për të treguar se nuk ka hequr dorë nga PD.

"Kurrë mos thuaj kurrë! Never say enver. E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor prapë pasi sot kam ndërruar rugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mua. Nuk përjashtoj asnjë të drejtë timen kushtetuese më", thotë Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha: Nuk përjashtoj rikthimin në krye të PD-së, urdhri i Biden s’ka lidhje me mua! Do punoj që marrëdhëniet e Shqipërisë me SHBA të konsolidohen!


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë