Rikthimi në parlament, ja si u veshën politikanët shqiptarë (FOTO)

Elisa Spiropali, Blerina Gjylameti dhe Rudina Hajdari

Fillimi i javës riktheu në Parlament politikanët shqiptarë  me energji të reja, pas disa javësh pushime.

Nëpërmjet një seance plenare të mbajtur pasditen e 2 shtatorit, ligjvënësit shqiptar, çelën sezonin e ri paralmentar.

Për të kremtuar nisjen e një sezoni të ri, të gjatë e tejet impenjativ, deputetët dhe politikanët e Kuvendit i kishin kushtuar një rëndësi të veçantë paraqitjes së tyre!

Ndërsa parlamentarët meshkuj kanë qëndruar tek zgjedhja e sigurt e kostumit, për gratë e paralmentit duket se impenjimi për të zgjedhur veshjen e ditës së parë ka qenë me i madh.

Elegancë dhe veshje korrekte që i përshtaten ‘kauzës’ ishte gjithçka pamë në parakalimin e zonjave të politikës teksa drejtoheshin për në Kuvend.

Ora 09:12
Rikthimi në parlament, ja si u veshën politikanët shqiptarë (FOTO)
2/15
Etilda Gjonaj
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • London: 04/09/2019 15:34

  They don’t have nothing else to show just robin taxpayers money

  Përgjigju
 • Babe84: 04/09/2019 11:23

  Me aq sa kane vjedhur e sa po vjedhin edhe akoma skane mesuar te vishen. Meshkujt me mire se femrat ne parakalim

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’