Rikuprohet Broja, por fundjava bën me dhimbje koke Sylvinho-n! Dëmtohen dy futbollistë të kombëtares

Rikuprohet Broja, por fundjava bën me dhimbje koke Sylvinho-n! Dëmtohen dy futbollistë të kombëtares

Futbollistët e kombëtares

Lajmi më i mirë për kombëtaren këtë fundjavë ishte rikthimi i Armando Brojës në fushë pas 9 muajsh, por gjithsesi ka patur edhe dëmtime legjionarësh.

Ardian Ismajli ishte protagonist absolut i Empolit të dielën kundër Interit, duke i mohuar disa herë golin zikaltërve teksa ishte në fushë. Mirëpo në minutën e 51 ai u largua për shkak dëmtimi dhe më pas erdhi edhe goli i Interit. Ky është një lajm i keq dhe për Kombëtaren kuqezi, që tashmë pret ekzaminimet e mëtejshme për të parë nëse dëmtimi i qendërmbrojtësit është i rëndë dhe nëse do të ndikojë te pjesëmarrja e tij kundër Republikës Çeke.

Po për këtë ndeshje kaq të rëndësishme rrezikon edhe Sokol Cikalleshi. Sulmuesi kuqezi u dëmtua javën e kalur dhe në raportin e publikuar së fundmi nga klubi turk i Koniasporit, bëhet me dije se kavajasi rrezikon të mungojë 2-3 javë. Përveçse rrezikon të mos rikuperohet edhe nëse ia del forma do jetë në pikëpyetje.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sjelljet e çuditshme të Biden, kancelari Scholz: Presidenti amerikan e di shumë mirë se çfarë po bën

Sjelljet e çuditshme të Biden, kancelari Scholz: Presidenti amerikan e di shumë mirë se çfarë po bën