Rinas, tentoi të kalonte me 67 850 paund të padeklaruara, nën hetim një shtetas nga Tunizia

Paundët e padeklaruara në Rinas

TIRANË- Sekuestrohen 67 850 paund të aeroportin e Rinasit dhe procedohet penalisht poseduesi i tyre, një 63-vjeçar nga Tunizia. Zbulimi i parave  u bë gjatë kontrollit të policisë kufitare të Rinasit, ku pas kontrollit në vijën e dytë, këtij shtetasi iu gjetën një sasi parash të padeklaruara.

Sasia e konsiderueshme e të hollave ishte e fshehur në çantën e shpinë dhe valixhen e 63-vjeçarit J.D., nga Tunizia por me banim në Angli.

Pas dyshimeve të policisë, 63-vjeçari kaloi në vijën e dytë të kontrollit, ku në çantën e tij të shpinës dhe në valixhe, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 67850 paund.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga ana e seksionit të ZMP-së, shtetasi J. D. u procedua penalisht për veprën penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi".

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partitë e reja të dala nga e djathta mendoni se do ta dëmtojnë Partinë Demokratike në zgjedhje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj ironizon Bashën dhe Kryemadhin: Njëri e ka mendjen te gjobat, tjetra dalldisi dhe thotë nuk ka COVID! E kuptoni kë kemi përballë?