Rindërtimi/ Rama në Shijak: 1000 familje do bëjnë gëzuar në shtëpitë e reja pas tërmetit të 26 nëntorit (VIDEO)

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme në disa shtëpi që janë rindërtuar pas tërmetit të 26 nëntorit. Rama tha se 100 familje do të bëjnë gëzuar në shtëpitë e tyre të reja natën e ndërrimit të viteve.

Banorja: Ke bërë mrekulli, s’kemi fjalë

Rama: Dhe arredimin e paskeni bërë bukur, ta gëzoni dhe me shëndet e gëzime. Këtë s’ka tërmet që e tund më

Nusja: InshAllah s’e kemi të shkruar

Arbana: Për 150 ditë i ka mbaruar shpia është 3+1

Rama: Është 3+1, ti ke dhomën tënde (i drejtohet mbesës)

Mbesa: Me nënën

Rama: Me nënën si unë, unë isha sa dyfishi yt në gjatësi dhe me nënën rrija me një dhomë, edhe kur më dolën këmbët më gjatë se krevati me nonën isha të paktën ti je brenda krevatit, se unë vija stol

Rama për Arbanën:  Ky është më i miri i rindërtimit

Rama: Sot janë 1000 familje që po bëjnë gëzuar në shtëpi, për të tjerat në janar.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ben Tironci: 31/12/2020 21:55

    Ke gjigand Edo. Ec para qente gam gam.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nën madhështinë e dëborës, pamjet pikoreske që të ofron Vermoshi (FOTO)