Rindërtimi, Veliaj publikon pamjet nga punimet e shkollës së re 'Sami Frashëri': Edhe pak nga realizimi final (VIDEO)

Kur filluan punimet për shkollën e re “Sami Frashëri” në shtator nuk munguan ata që ishin skeptikë apo politikanë të opozitës të cilët deklaruan se shkolla do të ndërtohej në Paskuqan. Por 10 muaj më pas, ky objekt i ri arsimor që i shtohet shumë shkollave të reja të ngritura sëfundmi, ka filluar të marrë formë të plotë.

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar pamjet nga punimet që po kryhen në shkollën e re në kryeqytet, ku siç shihet, është ngritur edhe kati i dytë.

“Të besosh në një ëndërr është njësoj si të besosh në një të ardhme më të bukur! Edhe pak kohë na ndan nga realizimi final i shkollës “Sami Frashëri”. Forca!!!” , shkruan Veliaj.

Shkolla e re “Sami Frashëri”,që po ndërtohet në të njëjtin vend ku ishte shkolla e vjetër, në Rrugën e Barrikadave,  do të jetë dy herë më e madhe, me një kapacitet pritës prej 1500 nxënësish, 50 klasa, 7 laboratorë dhe bibliotekë.

 

Të besosh në një ëndërr është njësoj si të besosh në një të ardhme më të bukur!

 

K.T./jsh/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

 • Kasem gahinji: 01/05/2021 19:21

  Ti s'je tironse, ti je qentirons

  Përgjigju
 • tironci: 01/05/2021 19:11

  O populli o te shkerdhefsha rracen qe i bo kompliment ketij hajduti po ske faj se fshatar si ky do jesh dhe ti dhe ske faj i mentalitet keni

  Përgjigju
 • Populli: 01/05/2021 16:46

  Qente le te lehin karvani shkon perpara. Vazhdo punen lali Eri lum ajo nene qe te nxorri ne jete per kete popull

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!