Riparimi i 4 pallateve në Laç, banorët: Punimet pa cilësi! Themelet s'janë hapur tamam! Kryebashkiakja s'e ka vënë ujin në zjarr

LAÇ- Punimet për rikonstruksionin e një blloku pallatesh të dëmtuar nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019-të në Laç, po shoqërohen me dyshimin e banorëve se ato po bëhen pa cilësi.

“Të na sjellin specialist. A hy ti në të?

“Themelet nuk i kanë hapur tamam. Me këto themele nuk ka siguri”, tha një banor. 

“Erdhi firma dhe i thamë që nuk është lidhur hekuri. Hekuri i mirë, betoni i mirë, por lidhja e hekurit nuk ishte e mirë”, tha një banore.

Banorët e 4 pallateve kërkojnë që të bëhet transparent projekti, pasi nuk kanë siguri të jetojnë aty. Ata thonë se pavarësisht se shqetësimin e kanë ngritur edhe në Bashkinë e Kurbinit, nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

“Jemi ankuar dy herë tek bashkia. I kemi bërë letër kryetares. Kryetarja e bashkisë nuk e ka vendos ujin në zjarr a ka banorë këtu apo jo”, u shpreh një banor.

“Deri në këtë moment nuk ka ardhur asnjë njeri. I kërkojmë bashkisë për të na sqaruar për punimet, por nuk vjen njeri”, tha një banor.

I kontaktuar nëpërmjet telefonit në lidhje me këtë çështje Drejtori i Planifikimit Urban në Bashkinë Kurbin Benard Pali shprehet, se këto pallate po rikostruktohen totalisht brenda dhe jashtë konform të gjitha parametrave.

B.K./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Ku dinë ata se kishin djegur flamurin?

Frrok Çupi: Ku dinë ata se kishin djegur flamurin?