Rita Ora uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë në gjuhën shqipe

Rita Ora

Sot Kosova feston Ditën e Pavarësisë duke mbushur 12 vite.

Politikanë të shumtë kanë uruar shtetin e ri me anë të postimeve në rrjetet e tyre sociale.

Këngëtarja Rita Ora ka zgjedhur një urim shumë të vecanatë për të uruar vendlindjen e saj.

Përmes këngës “Shine Ya Light” ajo ka uruar Kosovën në gjuhën shqipe me rastin e 12 vjetorit.

 “Gëzuar ditën e Pavarësisë Kosovë. Urime 12 vjet Pavarësi, Kosova jonë”, ka shkruar ajo pranë videos së postuar.

Kujtojmë që kënga “Shine Ya Light” është realizuar në Kosovë  dhe i kushtohet pikërisht asaj.

Postimi i Ritës

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?

Komento