Rivalitet i ashpër në Itali, tifozi rrihet brutalisht sepse kishte veshur fanellën e Juventusit

Rivalitet i ashpër në Itali, tifozi rrihet brutalisht sepse kishte veshur fanellën e Juventusit

Foto ilustruese

ROMË- Një tifoz 21-vjeçar i Juventusit është rrahur në Romë të dielën e Pashkëve katolike, kjo pasi kishte veshur fanellën e klubit të tij të zemrës, duke treguar edhe njëherë rivalitetin e dhunshëm mes tifozëve në Serie A.

Sipas “Il Messaggero”, i riu u largua nga një lokal dhe po kthehej në shtëpi, kur dy persona e bllokuan duke i thënë “bastard i Juventusit” dhe pasi i grisën fanellën, e kanë goditur rëndë me një nyjë bronzi, një armë që shitja e së cilës është e ndaluar, duke i lënë atij fraktura të rënda në fytyrë.

Tifozi nga Torino, i cili kishte shkuar në kryeqytet për të ndjekur në stadium ndeshjen Juventus-Lazio, tha se nuk e dinte se cilit ekip ishin tifozë agresorët, të cilët përfituan nga errësira. Pas denoncimit, policia ka marrë kamerat e sigurisë në përpjekje për të gjetur agresorët, të cilët nuk janë identifikuar ende.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Zef Preçi: Nuk ka politika për produkte 'made in Albania'! Po nxitet boshatisja e Shqipërisë, reagim pasi ka pamundësi për kushtet e jetesës

Zef Preçi: Nuk ka politika për produkte 'made in Albania'! Po nxitet boshatisja e Shqipërisë, reagim pasi ka pamundësi për kushtet e jetesës