Ronaldo: E meritoj "Topin e Artë"

Ronaldo: E meritoj "Topin e Artë"
Kapiteni i ekipit të Portugalisë Cristiano Ronaldo ka deklaruar gjatë një interviste për France Futboll se nëse do të kishte mundësi të votonte për fituesin e Topit të Artë, do të votonte për vete.

Deklarata ka shkaktuar mjaft reagimi duke e cilësuar liderin e Realit dhe përfaqësues luzitane si egoist.

" Nëse do të mundja, do të votoja për veten. Unë jam ky që jam dhe jam i lumtur me këtë. Të qenit shumë modest nuk është gjë e mirë. Në Portugali ne themi se shumë përulësi është kotësi” ka pohuar portugezi.

Ronaldo është kandidat potencial për fitimin e trofeut të artë. Në janar UEFA me France Futboll do të shpallin fituesin për futbollistin më të mirë dhe trajnerin më të mirë.

(d.b/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin