Cristiano Ronaldo thyen 'mallkimin', shënon dopietë dhe i jep fitoren Juventusit (GOLAT)

Ronaldo duke festuar golin e parë me Juventus

Pas katër jave kampionat në Seria A, Cristiano Ronaldo ka gjetur golin e parë me Juventus duke thyer më në fund mallkimin që e shoqëronte që prej transferimit te bardhezinjtë nga Real Madrid. 

Juventus-Sassuolo përfundoi 2:1, mirëpo ajo që e bën më interesante këtë sfidë është se të dy golat u shënuan nga portugezi përpara tifozerisë së kampionëve të Italisë. Golin e tij të parë, Ronaldo e shënon në minutën e 50, pasi pjesa e parë kishte përfunduar me rrjeta të paprekura.  

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:50
Ronaldo shënon me Juven: Kisha filluar të shqetësohesha

Pas katër javësh kampionat në Seria A, Cristiano Ronaldo ka gjetur rrugën e golit, duke shënuar dy herë me Juventusin ndaj Sassuolos.

Në një intervistë pas ndeshjes, Ronaldo është shprehur se ishte shumë i lumtur që shënoi pasi kështu kënaqi pritshmëritë e larta të tifozëve.

Kisha filluar pak të shqetësohesha sepse pritshmëritë për mua ishin të larta dhe me të vërtetë që dëshiroja shumë që të shënoja. Prandaj edhe jam e lumtur. Kam punuar mirë dhe shokët e mi të ekipit po më ndihmojnë që të përshtatem me këtë kampionat.

Cristiano Ronaldo

  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta dekreton shtyrjen e fiskalizimin: Kuvendi duhet të kishte vlerësuar më mirë afatet kohore