Ronela Hajati ka dy fjalë për fituesen e ‘Eurovision 2023’

Ronela Hajati ka dy fjalë për fituesen e ‘Eurovision 2023’

Suedia është shpallur fituese e Eurovision 2023. Loreen ka shkëlqyer për herë të dytë duke rrëmbyer çmimin e madh me “Tatto”.

Një reagim për fitoren e artistes suedeze e ka bërë edhe këngëtarja shqiptare, Ronela Hajati, e cila vitin e kaluar prezantoi Shqipërinë në Eurovision.

“Urime për trofeun tënd të dytë Loreen”, ka shkruar ajo në një postim të shpërndarë në InstaStory.

Hajati vitin e kaluar u prezantua me “Sekret”, këngë kjo që nuk arriti të kualifikohej në finale. Ndërkaq, Shqipëria sivjet është përfaqësuar nga Albina dhe familja Kelmendi me “Duje”. Ata arritën në vendin e 22-të në finalen e Eurovision-it duke grumbulluar kështu vetëm 76 pikë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Kampionati Europian U17 do të mbahet në Tiranë, Rama: Gjëra të paimagjinueshme vite më parë

Kampionati Europian U17 do të mbahet në Tiranë, Rama: Gjëra të paimagjinueshme vite më parë