Ronela Hajati mund të përfaqësojë San Marinon në Eurovision 2023, pjesë e gjysmëfinalistëve

Ronela Hajati mund të përfaqësojë San Marinon në Eurovision 2023, pjesë e gjysmëfinalistëve

Ronela Hajati në Eurovizion

Ronela Hajati duket se ka sërish dëshirë të prekë skenën e Eurovision Song Contest, por këtë herë jo me flamurin shqiptar dhe në  në San Marino. Ajo bën pjesë në grupin e katërt të gjysmëfinalistëve. 

Ronela është një nga 106 gjysmëfinalistët e përzgjedhur në “Una Voce per San Marino”, që përzgjedh përfaqësuesin/en e mikroshtetit në Eurosong. Transmetuesi SMRTV tashmë testoi një tjetër proces ekstravagant përzgjedhës për Eurovizionin e këtij viti. Pasi periudha e aplikimit u mbyll në fund të janarit, ata ftuan mbi 1000 akte në fazën e kastit. Tashmë janë përzgjedhur 106 gjysmëfinalistët me fat . Ato përfshijnë jo vetëm ata që i mbijetuan raundit të kastit, por edhe disa artistë më të njohur , disa prej të cilëve patjetër do t'i njihni. Të gjitha emisionet tashmë janë regjistruar dhe do të transmetohen me vonesë.


Gjysmëfinalja 1 – 20 shkurt

Acousticouple (Itali)
Alabaster (Itali)
Alessandro Coli (Itali)
Alfie Arcuri (Australi)
Andry I (Itali)
Angel Dell (Finlandë)
ARIA (Itali)
Aristea (Itali)
Atëood (Itali)
Bjonde Brother Itali)
Brandon Parasole (Spanjë)
Camilla (Itali)
Camille Cabaltera (Itali)
Christina (Itali)
CHRISTOPHER (Gjermani)
Ciro De Luca (Rumani)
Con Amore (Mbretëria e Bashkuar)
Daniel Schuhmacher (Gjermani)
Daudia (Itali)
Deborah Iurato
Deshedus (Itali)
DƏVA (Itali)
Dionisian (Itali)
DramaLove (Mbretëria e Bashkuar)
EEF (Itali)
Edoardo Brogi (Itali)


Gjysmëfinale 2 – 21 Shkurt

EIFFEL 65 (Itali)
Eleonora Alì (Itali)
Ellynora (Itali)
Erna Hrönn (Islandë)
Ferrán Faba (Spanjë)
FLEXX (Eliza G_Saintpaul_RAD) (Eliza
G_Saintpaul_RAD ) )
Francesca Monte & Kevan (Itali)
Francesco Balasso (Itali)
Francesco Da Vinci (Itali)
Francesco Monte (Itali)
FreakyBea (Itali)
Gelida (Itali)
GINNY VEE (Itali)
Gisele Abramoff (Gjermani)
Ice Eye (Finlandë
) )
Iole (Itali)
JENNY & ME (Zvicër)
Jenny May (Letoni)
KIARA DV feat. PAMELA IVONNE COLE (Mbretëria e Bashkuar)
Kurt Cassar (Maltë)
La Bebae (Itali)
Laioung feat. Marzio (SHBA)
Le Deva (Itali)
Leonor (Itali)
LODIA (Itali)


Gjysmëfinale 3 – 22 shkurt

Lola (Kroaci)
Lorenza Rocchiccioli (Itali)
Lorenzo Licitra (Itali)
Qyteti i Humbur feat. Emerique (Itali)
Luca Minnelli (Itali)
Luciano Carlino (Itali)
Luna Palumbo (Itali)
Manuel Aspidi (Itali)
Massimo Di Cataldo & Andrea Agresti (Itali)
MATE (Itali)
Matilde (Itali)
MAYU (Zvicër)
MeriCler (Zvicër)
Moreno (Itali)
Morgana (Itali)
Neja & Luca Guadagnini Band (Itali)
NeVRuZ (Itali)
Nicole Hammett (Maltë)
Noe (Itali)
Norah (Itali)
Vetëm Sara (Itali)
Ophelio (Itali)
Jashtë Linje (Itali)
Piqued Jacks (Itali)


Gjysmëfinale 4 – 23 shkurt

Pjero (Itali)
Raim (Itali)
RAËSTRINGS (Itali)
Ronela (Shqipëri)
Rouges (Itali)
Roy Paci (Itali) )
Ruggero Ricci (Itali)
Santo (Itali)
SARA (Itali)
Selina Albright (SHBA)
Argjend (Itali)
Sofia Mae (Itali)
Sophia (Itali)
Stefano d'Orazio (Itali)
Surama Tsu (Itali)
TES – Tutti Esageratamente Stron Itali)
Thomas (Itali)
Tothem (Itali)
Veronica Hoële (Itali)
Veronica Romero (Spanjë)
Vian (Itali)
Victor Arbelo (Spanjë)
Vina Rose (Mbretëria e Bashkuar)
Viviana (Itali)
Viviana Milioti (Gjermani)
Xada (Itali)
XGIOVE (Itali)

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Finalja e madhe e Euro 2024, dhjetë faktet që duhet të dini për ndeshjen Spanjë - Angli

Finalja e madhe e Euro 2024, dhjetë faktet që duhet të dini për ndeshjen Spanjë - Angli