Rostov, robërit e ISIS-it u vranë dhe pengjet u liruan

Rostov, robërit e ISIS-it u vranë dhe pengjet u liruan

Foto: Oficerët që u morën peng nga ISIS,16 qershor 2024

Të paktën dy nga gjashtë të burgosurit e ISIS që morën peng dy roje burgu rusë në një qendër paraburgimi në rajonin jugor të Rostovit janë vrarë nga forcat speciale ruse. Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve ruse Interfax.

Ndërsa dy oficerët e burgut u liruan dhe nuk u lënduan.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Konferenca e Paqes në Zvicër, deklarata përfundimtare: Respektoni integritetin e Ukrainës


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Evropiani i paharruar i shqiptarëve! Pamje, detaje dhe intervista ekskluzive nga Gjermania (VIDEO)

SPECIALE/ Evropiani i paharruar i shqiptarëve! Pamje, detaje dhe intervista ekskluzive nga Gjermania (VIDEO)