Rotacion te Interi, Kristjan Asllani titullar në Serie A

Rotacion te Interi, Kristjan Asllani titullar në Serie A

Kristjan Asllani

Kristjan Asllani pritet në regji te Interi. Trajneri i zikaltërve, Simone Inzaghi duket se do bëjë rotacion në prag të ndeshjes me Salernitanën në fundjavë (e premte 21:00), duke lënë pushim titullarët për mesjavën që vjen, me kryesuesit e Serie A që luajnë në Champions League kundër Atletico Madridit.

Ndeshja e Champions është e rëndësishme dhe me humbjen e Juves ndjekëse në kampionat, Inzaghi e ka luksin të provojë forca të reja. Kristjan Asllani duket se do jetë titullar, ndërsa edhe Marko Arnautovic e Bisseck se do jenë nga minuta e parë.

Zikaltërit kanë një diferencë prej shtatë pikësh në krye të tabelës së Serie A pas një fundjave të mirë për ta. Inter doli fitues në përballjen me Romën, ndërsa Juventus pësoi humbje 0-1 nga Udinese. Të qetë në kampionat dhe me ndeshjen kundër vendit të fundit (Salernitanës), zikaltërit pritet t'i japin minuta elementëve të stolit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm, termometri zbret deri në 2 gradë ceslius! E marta rikthen reshjet e shiut

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm, termometri zbret deri në 2 gradë ceslius! E marta rikthen reshjet e shiut