Rrëfimi tronditës i një britaniku të marrë peng nga rusët: Flinim në dyshek me morra, 3 javë vetëm bukë e ujë! Më pyetën ‘do vdekje të shpejtë apo të bukur’

 

Një britanik i cili është mbajtur peng nga rusët ka treguar se është trajtuar më keq se në qen në 5 muaj që është mbajtur në izolim. Aiden Aslin është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar, ku tregon se është goditur me thikë pasi u pyet “nëse donte një vdekje të shpejtë apo të bukur”. Ai tha se e kishin therur për shkak të tatuazheve të tij. Në një intervistë për Thë Suan, Aslin ka treguar se të burgosurit duhet të këndonin himbin kombëtar rus çdo mëngjes dhe se kush nuk e bënte do të rrihej.

Dëshmia e tij vijon me të tjera detaje rrëqethëse, ku tregon se i është dashur që të ndante dhomën me 4 persona të tjerë dhe se duhet të flinin në një dyshek të infektuar me morra.   

“Nuk mund të shkonim në tualet si duhet sepse nuk kishim një të tillë. Për tre javë kam mbijetuar me vetëm bukë e ujë. Duhet t’u luteshim që të paktën të na jepkin ujë rubineti. Në qeli kishte një dritave, por nuk kishte asgjë për t’u mbuluar e për të shpëtuar prej dimrit të ftohtë”, ka rrëfyer Aslin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Referendumet në zonat e pushtuara nga Rusia, Ukraina bën thirrje që të mblidhet urgjent Këshilli i OKB-së! Shpërthim në Melitopol


B.K./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Pse krerët e BE zgjodhën të mblidhen në Tiranë?

Ylli Pata: Pse krerët e BE zgjodhën të mblidhen në Tiranë?