‘Rregullo cilësinë e diellit’: Xhaferaj-Ramës: Më përdor një lapsus të para 10 vitesh se nuk ke argumente

 

Deputeti demokrat i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit i përdori shprehjen ‘Do rregullojmë cilësinë e diellit’ që Ferdinand Xhaferaj e ka përdorur para disa vitesh në një fushatë elektorale.

Xhaferaj i tha Ramës se përdor një lapusus të tij para 10 vitesh se nuk ka argumente. Sipas tij, Rama e quajti raportin e DASH ‘copy paste’ pasi i ka djegur, për shkak se thuhej qartë që qeveria me grupet kriminale ka kërcënuar gazetarët. Xhaferaj tha se Edi Rama me Emiljano Shullazin kanë kërcënuar gazetarët.

“Të falënderoj se u bënë dy raste që më përmend një lapsus pas 10 viteve, i ka thënë sesi po e bëni Shqipërinë copë dhe t’i më kthehet me kundërargument me një lapusus para 10 vitesh. E mbylle ligjërimin tënde të gjatë me SHBA dhe shumë mirë bëre. Para një muaj ka dalë një raport i DASH dhe juve ngaqë ju kishte ndjekur shumë e quajtët ‘copy paste’. Aty ka pasur një shprehje që iu ka djegur, ‘qeveria shqiptare dhe grupet kriminale kanë kërcënuar shqiptarë. Pra, Edi Rama dhe Emilajno Shullazi kanë kërcënuar gazetarët ky jeni ju, jo sipas Xhaferrit po sipas dash.


Lajmi kryesor:

Butrinti/ PD: Po i jepet me koncesion për 10 vite një fondacioni privat! Rama: Ndryshimi i kufijve të Parkut me kërkesë të UNESCO! Marrëveshja miratohet me 75 vota pro në Kuvend


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës