Rreth 12 kg kokainë në kontejnerin me banane, Prokuroria e Durrësit shpall moskompetencë: Trafiku nga krimi i organizuar, të kalojë në SPAK

Rreth 12 kg kokainë në kontejnerin me banane, Prokuroria e Durrësit shpall moskompetencë: Trafiku nga krimi i organizuar, të kalojë në SPAK

Veç masës së sigurisë arrest me burg për Gumenin, prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompetencë për hetimin e mëtejshëm të kësaj ngjarje.

Ka qenë prokurori Bledar Bejko ai që i ka kërkuar gjykatës moskopetencën për hetimin e mëtejshëm të ngjarjes, me argumetin se i përket krimit të organizuar dhe se në këto kushte, dosja duhet t'i kalojë SPAK.

Kjo kërkesë u pranua nga gjyqtarja  Eda Kaja.


Lajmi kryesor:

Rreth 12 kg kokainë në kontejnerin me banane, lihet në burg administratori i kompanisë 'Alba Ekzotik Fruit'! Prokuroria e Durrësit shpall moskompetencë: T'i kalojë SPAK


  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Mbrojnë zemrën dhe ju ndihmojnë me gjumin, vlerat shëndetësore të kajsive

Mbrojnë zemrën dhe ju ndihmojnë me gjumin, vlerat shëndetësore të kajsive