Rriten infeksionet Covid/ Në Itali regjistrohen 3 viktima dhe 386 raste të reja në 24 orët e fundit

Rriten infeksionet Covid/ Në Itali regjistrohen 3 viktima dhe 386 raste të reja në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 3 viktima nga koronavirusi, (dje ishin 6 viktima), për një total prej 35.132 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 386 raste të reja pozitiv, (dje ishin 289 raste) për një total prej 247,158

Në vend sot pati edhe 765 të shëruar për një total prej 199.796 ish pacientë

Në Rajonin e Lombardisë sot u raportua për 88 raste të reja të pozitivitetit Covid, (dje ishin 46), shifër që e rrit në 96 142 numrin e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë në Itali.


Lajmi kryesor:

Italia regjistron 3 viktima dhe 386 raste të reja Covid! Në çdo minutë, 1 viktimë në SHBA...Bota tejkalon pragun e 17 milionë të prekurve


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Ambasadori amerikan në Beograd: Shtetet e Bashkuara duan sqarim se çfarë ka nënshkruar Serbia me Rusinë

Ambasadori amerikan në Beograd: Shtetet e Bashkuara duan sqarim se çfarë ka nënshkruar Serbia me Rusinë